• Školské jedáleň pri Súkromnej strednej odbornej škole SD Jednota Šamorín

Školská jedáleň je súčasťou SSOŠ SD Jednota Šamorín a poskytuje stravovanie žiakom a zamestnancom školy.

Strava v školskej jedálni sa pripravuje podľa Materiálno-spotrebných noriem určených pre školy a materské školy. Jedálny lístok je zostavený na základe zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov, v ktorom tiež prihliadame na požiadavky detí a dospelých stravníkov. Tvorí sa podľa vzorového jedálneho lístka v súlade s vyhláškou MŠ SR č. 330/2009 Z. z. Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR vydáva podľa § 140 ods. 4 zákon číslo 245/2008 Z.z. o výkone a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Materiálno-spotrebné normy a receptúry pre Šs s účinnosťou od 01.01.2023.

Suroviny z ktorých sa pripravujú pokrmy pochádzajú výlučne zo Slovenska a Česka, hovädzie mäso aj z Írska či Maďarska.

Počas teoretického vyučovania je možnosť stravovať sa v školskej jedálni. V prípade, že sa stravník z rôznych dôvodov nebude stravovať, zo stravy sa musí odhlásiť najneskôr 1 deň vopred, inak mu strava zostane neodhlásená.

Stravovanie žiakov počas ODV a OP je povinné z dôvodov zabezpečenia správnej výživy,
        oboznámením sa s receptúrami studených a teplých jedál, ktoré sú alfou v gastronómii
        a fyziologickými požiadavkami na žiaka. Prihlásenie žiaka a úhrada stravných lístkov je nutná 3 5 dní pred nástupom na ODV, OP. V prípade, že sa žiak z rôznych dôvodov nebude stravovať, odhlási sa najneskôr 1 deň vopred. Výnimky z povinného stravovania určuje iba ošetrujúci lekár.

Cena stravného pre žiaka na základe Finančného pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 01. 01. 2023

Obed: 1,70€

Cena stravného pre ubytovaného žiaka v Školskom internáte s celodennou stravou: Finančné pásmo A na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 01. 01. 2023

Raňajky: 0,85€