•

Súkromná stredná odborná škola SD Jednota Šamorín patrí k úspešným školám s vyše 60-ročnou tradíciou. Napriek tomu, že má v názve uvedené súkromná, poskytuje bezplatné vzdelávanie v oblasti gastronómie, cestovného ruchu  a turizmu.

Je orientovaná na európsku dimenziu odborného vzdelávania a ponúka kvalitný výchovno-vzdelávací proces. Ten zahrňuje všetky úrovne vzdelávania:

3-ročné a 4-ročné denné aj externé štúdium v učebných odboroch:

6445 H kuchár,

6444 H čašník, servírka,

2977 H cukrár kuchár,

2956 H mäsiar kuchár

študijné odbory:

6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu,

nadstavbové štúdium:

6421 L spoločné stravovanie,

vyššie odborné vzdelanie:

6314 Q cestovný ruch,

2 ročné pomaturitné špecializačné štúdium:

6314 Q cestovný ruch.

Škola je zaradená do Systému duálneho vzdelávania. Ponúka tiež:

• vzdelávanie dospelých vo všetkých študijných a učebných odboroch,
        • vzdelávanie cudzincov hľadajúcich si prácu,
        • možnosť absolvovania akreditovaného rekvalifikačného kurzu pre moduly kuchár, čašník, cukrár a predavač,
        • certifikované kurzy:

animátor v cestovnom ruchu,

barman,

barista,

someliér.

SSOŠ SD Jednota je otvorenou inštitúciou pre žiakov, rodičov, sociálnych partnerov a širokú verejnosť s ponukou rôznej vzdelávacej a spoločenskej činnosti. Škola sídli v komplexe budov, je obklopená zeleňou. Ďalšou pridanou hodnotou je minimálna občianska zastavanosť  a vlastná parkovacia plocha.

Škola počas svojej existencie prešla viacerými zmenami a v súčasnosti svojím vzdelávacím programom poskytuje vzdelávanie zamerané na gastronomické, ekonomické služby a cestovný ruch. Poslaním školy nie je len odovzdávať vedomosti, pripravovať žiakov na povolanie a získanie prvej kvalifikácie, ale formovať u mladých ľudí aj ich postoje, viesť ich k dodržiavaniu etických a ľudských princípov. V systéme výchovy a vzdelávania sa zameriavame na systematický rozvoj poznávacích schopností, snažíme sa rozvíjať emocionálnu zrelosť žiakov, motivovať ich k neustálemu zdokonaľovaniu sa a schopnosti prevziať za seba zodpovednosť.

Príďte medzi nás, je to začiatok vašich nových príležitostí.